Alhaurín de la Torre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alhaurín de la Torre
Komunë
noform
Avenida de España.
Stema_figuraBandera de Alhaurín de la Torre.svg
Vendndodhja
Alhaurín de la Torre is located in Spanjë
Alhaurín de la Torre
Alhaurín de la Torre

Koordinatat: 36°40′V 4°33′P / 36.667°V 4.550°P / 36.667; -4.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Valle del Guadalhorce
Kryetari i Bashkisë Joaquín Villanova (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83 km2
Popullsia 35832 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alhaurinos or Torrealhaurinos
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.alhaurindelatorre.es


Alhaurín de la Torre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Guadalhorce, të provincës Málaga, në Andalusia. Alhaurín de la Torre ka 35832 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]