Benaoján

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benaoján
Komunë
noform
Vendndodhja
Benaoján is located in Spanjë
Benaoján
Benaoján

Koordinatat: 36°43′V 4°15′P / 36.717°V 4.250°P / 36.717; -4.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku
Kryetari i Bashkisë Francisco Gómez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32 km2
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Popullsia 1604 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benaojanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29370
Faqja Zyrtare www.banajoan.net


Benaoján është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Málaga, në Andalusia. Benaoján ka 1604 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]