Arenas, Málaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arenas, Málaga
Komunë
noform
Arenas
Vendndodhja
Arenas, Málaga is located in Spanjë
Arenas, Málaga
Arenas, Málaga

Koordinatat: 36°48′57″V 4°2′41″P / 36.81583°V 4.04472°P / 36.81583; -4.04472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Qarku Antequera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.3 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 1,423 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arenuscos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29717
Koordinatat 36° 48′ 57″ Veri

4° 2′ 41″ Perëndim


Arenas, Málaga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Antequera, të provincës Málaga, në Andalusia. Arenas, Málaga ka 1,423 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]