Algarrobo, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algarrobo
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Algarrobo is located in Spanjë
Algarrobo
Algarrobo

Koordinatat: 36°46′V 4°2′P / 36.767°V 4.033°P / 36.767; -4.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Axarquía - Costa del Sol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 6144 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.algarrobo.es


Algarrobo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía - Costa del Sol, të provincës Málaga, në Andalusia. Algarrobo ka 6144 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]