Almogía

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almogía
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Almogía is located in Spanjë
Almogía
Almogía

Koordinatat: 36°49′36″V 4°32′12″P / 36.82667°V 4.53667°P / 36.82667; -4.53667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Málaga-Costa del Sol
Kryetari i Bashkisë Cristóbal Torreblanca Sánchez (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 164 km2
Lartësia 357 m (m.n.d.)
Popullsia 4168 banorë
Dendësia 25 (66/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almogiense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29150
Koordinatat 36° 49′ 36″ Veri

4° 32′ 12″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almogia.es


Almogía është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Málaga-Costa del Sol, të provincës Málaga, në Andalusia. Almogía ka 4168 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 164 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]