Alora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Álora)
Jump to navigation Jump to search
Álora
Komunë
noform
Álora e parë nga kështjella, me malin Hacho pas.
Stema_figuraBandera de Alora.svg
Vendndodhja
Álora is located in Spanjë
Álora
Álora

Koordinatat: 36°39′V 4°42′P / 36.650°V 4.700°P / 36.650; -4.700

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Valle del Guadalhorce
Kryetari i Bashkisë José Sánchez Moreno
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 79.26 km2
Lartësia 222 m (m.n.d.)
Popullsia 13395 banorë
Dendësia 170 (440/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Perotes, Aloreños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29500, 29510
Faqja Zyrtare www.alora.es


Álora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Guadalhorce, të provincës Málaga, në Andalusia. Álora ka 13395 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 79.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]