Jump to content

Alora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Álora
Álora e parë nga kështjella, me malin Hacho pas.
Álora e parë nga kështjella, me malin Hacho pas.
Flamuri i Álora
Stema zyrtare e Álora
Popullsia
 • Gjithsej13.395
Emri i banorëvePerotes, Aloreños
Faqja zyrtarewww.alora.es

Álora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Guadalhorce, të provincës Málaga, në Andalusia. Álora ka 13395 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 79.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]