Ardales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardales
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Ardales is located in Spanjë
Ardales
Ardales

Koordinatat: 36°52′40″V 4°50′41″P / 36.87778°V 4.84472°P / 36.87778; -4.84472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Qarku Antequera, Guadalteba
Kryetari i Bashkisë Juan Calderón Ramos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 106 km2
Lartësia 445 m (m.n.d.)
Popullsia 2660 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ardaleños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29550
Koordinatat 36° 52′ 40″ Veri

4° 50′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ardales.es


Ardales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Antequera, Guadalteba, të provincës Málaga, në Andalusia. Ardales ka 2660 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 106 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]