Archez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Árchez)
Jump to navigation Jump to search
Árchez
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Árchez (Málaga).svg
Vendndodhja
Árchez is located in Spanjë
Árchez
Árchez

Koordinatat: 36°50′20″V 3°59′26″P / 36.83889°V 3.99056°P / 36.83889; -3.99056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Axarquía
Kryetari i Bashkisë Amalia María Jiménez Jiménez (IU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.8 km2
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Popullsia 497 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29753
Koordinatat 36° 50′ 20″ Veri

3° 59′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.archez.com


Árchez është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía, të provincës Málaga, në Andalusia. Árchez ka 497 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]