Archez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Árchez
Flamuri i Árchez
Stema zyrtare e Árchez
Popullsia
 • Gjithsej497
Faqja zyrtarewww.archez.com

Árchez është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía, të provincës Málaga, në Andalusia. Árchez ka 497 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]