Alpandeire, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alpandeire, Spain
Komunë
noform
Vendndodhja
Alpandeire, Spain is located in Spanjë
Alpandeire, Spain
Alpandeire, Spain

Koordinatat: 36°38′4″V 5°12′10″P / 36.63444°V 5.20278°P / 36.63444; -5.20278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serranía de Ronda
Kryetari i Bashkisë Gabriel Jiménez Ruíz (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.3 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 271 banorë
Dendësia 8.7 (22/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Panditos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29460
Koordinatat 36° 38′ 4″ Veri

5° 12′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alpandeire.es


Alpandeire, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serranía de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Alpandeire, Spain ka 271 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]