Bobishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bobisht
Бобиште
Fshat
Vendndodhja
Bobisht is located in Serbia
Bobisht
Bobisht

Koordinatat: 43°0′49″V 21°58′29″L / 43.01361°V 21.97472°L / 43.01361; 21.97472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 0′ 49″ Veri

21° 58′ 29″ Lindje

Bobisht (serbisht: Бобиште/Bobište) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]