Mirosheci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miroshec
Мирошевце
Fshat
Vendndodhja
Miroshec is located in Serbia
Miroshec
Miroshec

Koordinatat: 42°51′56″V 21°50′17″L / 42.86556°V 21.83806°L / 42.86556; 21.83806

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 51′ 56″ Veri

21° 50′ 17″ Lindje

Miroshec (serbisht: Мирошевце/Miroševce) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]