Igrishti (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Igrisht
Игриште
Fshat
Vendndodhja
Igrisht is located in Serbia
Igrisht
Igrisht

Koordinatat: 42°52′27″V 21°48′24″L / 42.87417°V 21.80667°L / 42.87417; 21.80667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 52′ 27″ Veri

21° 48′ 24″ Lindje

Igrisht (serbisht: Игриште/Igrište) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 562 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 292.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]