Igrishti (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Igrisht
Fshat

Igrisht (serbisht: Игриште/Igrište) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 562 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 292.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]