Gagica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gagicë
Гагинце
Fshat
Vendndodhja
Gagicë is located in Serbia
Gagicë
Gagicë

Koordinatat: 42°46′42″V 21°48′1″L / 42.77833°V 21.80028°L / 42.77833; 21.80028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 46′ 42″ Veri

21° 48′ 1″ Lindje

Gagicë (serbisht: Гагинце/Gagince) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 484 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 132.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]