Megja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megjë
Међа
Fshat
Vendndodhja
Megjë is located in Serbia
Megjë
Megjë

Koordinatat: 43°7′6″V 21°50′6″L / 43.11833°V 21.83500°L / 43.11833; 21.83500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 6″ Veri

21° 50′ 6″ Lindje

Megjë (serbisht: Међа/Međa) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]