Vinarca (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinarcë
Винарце
Fshat
Vendndodhja
Vinarcë is located in Serbia
Vinarcë
Vinarcë

Koordinatat: 43°1′32″V 21°55′3″L / 43.02556°V 21.91750°L / 43.02556; 21.91750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 32″ Veri

21° 55′ 3″ Lindje

Vinarcë (serbisht: Винарце/Vinarce) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]