Petroci (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petroc
Петровац
Fshat
Vendndodhja
Petroc is located in Serbia
Petroc
Petroc

Koordinatat: 43°1′31″V 21°49′8″L / 43.02528°V 21.81889°L / 43.02528; 21.81889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 291 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 31″ Veri

21° 49′ 8″ Lindje

Petroc (serbisht: Петровац/Petrovac) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]