Vina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinë
Вина
Fshat
Vendndodhja
Vinë is located in Serbia
Vinë
Vinë

Koordinatat: 42°50′51″V 21°49′1″L / 42.84750°V 21.81694°L / 42.84750; 21.81694

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 343 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 50′ 51″ Veri

21° 49′ 1″ Lindje

Vinë (serbisht: Вина/Vina) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]