Kumareva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kumarevë
Кумарево
Fshat
Vendndodhja
Kumarevë is located in Serbia
Kumarevë
Kumarevë

Koordinatat: 43°1′31″V 21°59′52″L / 43.02528°V 21.99778°L / 43.02528; 21.99778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 31″ Veri

21° 59′ 52″ Lindje

Kumarevë (serbisht: Кумарево/Kumarevo) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]