Preboji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Preboj
Прибој
Fshat
Vendndodhja
Preboj is located in Serbia
Preboj
Preboj

Koordinatat: 43°3′39″V 21°55′27″L / 43.06083°V 21.92417°L / 43.06083; 21.92417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 39″ Veri

21° 55′ 27″ Lindje

Preboj (serbisht: Прибој/Priboj) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]