Sllavujeci (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllavujec
Славујевце
Fshat
Vendndodhja
Sllavujec is located in Serbia
Sllavujec
Sllavujec

Koordinatat: 42°53′26″V 21°49′15″L / 42.89056°V 21.82083°L / 42.89056; 21.82083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 348 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 53′ 26″ Veri

21° 49′ 15″ Lindje

Sllavujec (serbisht: Славујевце/Slavujevce) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]