Gorina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gorinë
Горина
Fshat
Vendndodhja
Gorinë is located in Serbia
Gorinë
Gorinë

Koordinatat: 42°50′56″V 21°51′23″L / 42.84889°V 21.85639°L / 42.84889; 21.85639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 379 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 50′ 56″ Veri

21° 51′ 23″ Lindje

Gorinë (serbisht: Горина/Gorina) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]