Vllasi (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vllas
Власе
Fshat
Vendndodhja
Vllas is located in Serbia
Vllas
Vllas

Koordinatat: 42°57′18″V 21°52′37″L / 42.95500°V 21.87694°L / 42.95500; 21.87694

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 57′ 18″ Veri

21° 52′ 37″ Lindje

Vllas (serbisht: Власе/Vlase) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ne regjistrimin e mbajtur ne Serbia ne vitin 2011,ky fshat kishte 502 banore te gjithe te perkatesise etnike serbe. Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]