Kutleshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kutlesh
Fshat

Kutlesh (serbisht: Кутлеш/Kutleš) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi. Më shumë se 300 familje me emrin Kutlesh jetojnë në Kosovë, Prishtinë dhe Podujevë. Këto familje u dëbuan nga ky fshat pas vitit 1878.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]