Drashkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drashkoc
Драшковац
Fshat
Vendndodhja
Drashkoc is located in Serbia
Drashkoc
Drashkoc

Koordinatat: 43°8′18″V 21°50′28″L / 43.13833°V 21.84111°L / 43.13833; 21.84111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 18″ Veri

21° 50′ 28″ Lindje

Drashkoc (serbisht: Драшковац/Draškovac) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]