Podrinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podrincë
Подримце
Fshat
Vendndodhja
Podrincë is located in Serbia
Podrincë
Podrincë

Koordinatat: 43°3′12″V 21°51′51″L / 43.05333°V 21.86417°L / 43.05333; 21.86417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 12″ Veri

21° 51′ 51″ Lindje

Podrincë (serbisht: Подримце/Podrimce) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]