Mellova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mellovë
Мелово
Fshat
Vendndodhja
Mellovë is located in Serbia
Mellovë
Mellovë

Koordinatat: 42°46′9″V 21°46′29″L / 42.76917°V 21.77472°L / 42.76917; 21.77472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 46′ 9″ Veri

21° 46′ 29″ Lindje

Mellovë (serbisht: Мелово/Melovo) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]