Novosella (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novosellë
Ново Село
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Serbia
Novosellë
Novosellë

Koordinatat: 42°52′27″V 22°9′55″L / 42.87417°V 22.16528°L / 42.87417; 22.16528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 798 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 52′ 27″ Veri

22° 9′ 55″ Lindje

Novosellë (serbisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]