Kallugjerica (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kallugjericë
Калуђерце
Fshat
Vendndodhja
Kallugjericë is located in Serbia
Kallugjericë
Kallugjericë

Koordinatat: 42°48′36″V 21°50′24″L / 42.81000°V 21.84000°L / 42.81000; 21.84000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 823 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 48′ 36″ Veri

21° 50′ 24″ Lindje

Kallugjericë (serbisht: Калуђерце/Kaluđerce) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]