Gërdelica (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërdelicë
Грделица
Fshat
Vendndodhja
Gërdelicë is located in Serbia
Gërdelicë
Gërdelicë

Koordinatat: 42°53′33″V 22°4′21″L / 42.89250°V 22.07250°L / 42.89250; 22.07250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 362 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 53′ 33″ Veri

22° 4′ 21″ Lindje

Gërdelicë (serbisht: Грделица/Grdelica) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]