Orashaca (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orashacë
Орашац
Fshat
Vendndodhja
Orashacë is located in Serbia
Orashacë
Orashacë

Koordinatat: 43°3′18″V 22°4′2″L / 43.05500°V 22.06722°L / 43.05500; 22.06722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 18″ Veri

22° 4′ 2″ Lindje

Orashacë (serbisht: Орашац/Orašac) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]