Jançishti (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Jançishta)
Shko te: navigacion, kërko
Jançisht
Janisht
Fshat
Vendndodhja
Jançisht is located in Kosova
Jançisht
Jançisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 47″ Veri

20° 43′ 51″ Lindje

Jançisht është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Janisht.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]