Kantoni Marle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marle
Canton de Marle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra Marle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 234,78 km2
Popullsia 7.186 banorë 2009
Dendësia 30,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 219
Kantoni Marle – harta_foto

Kantoni Marle (frëngjisht: Canton de Marle) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marle. Ka sipërfaqe 234.78km2 dhe popullsi 7186 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marle aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]