Kantoni Wassigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Wassigny
Canton de Wassigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Wassigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 122,91 km2
Popullsia 6.624 banorë 2009
Dendësia 53,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 237
Kantoni Wassigny – harta_foto

Kantoni Wassigny (frëngjisht: Canton de Wassigny) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Wassigny. Ka sipërfaqe 122.91km2 dhe popullsi 6624 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Wassigny aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]