Kantoni Oulchy-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Oulchy-le-Château
Canton d'Oulchy-le-Château
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Soissons
Kryeqëndra Oulchy-le-Château
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 231,76 km2
Popullsia 5.719 banorë 2009
Dendësia 24,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 224
Kantoni Oulchy-le-Château – harta_foto

Kantoni Oulchy-le-Château (frëngjisht: Canton d'Oulchy-le-Château) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Oulchy-le-Château. Ka sipërfaqe 231.76km2 dhe popullsi 5719 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Oulchy-le-Château aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]