Kantoni Aubenton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aubenton
Canton d'Aubenton
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Aubenton
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 156,86 km2
Popullsia 3.235 banorë 2009
Dendësia 20,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 202
Kantoni Aubenton – harta_foto

Kantoni Aubenton (frëngjisht: Canton d'Aubenton) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubenton. Ka sipërfaqe 156.86km2 dhe popullsi 3235 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aubenton aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]