Kantoni Neuilly-Saint-Front

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neuilly-Saint-Front
Canton de Neuilly-Saint-Front
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Château-Thierry
Kryeqëndra Neuilly-Saint-Front
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 260,06 km2
Popullsia 10.336 banorë 2009
Dendësia 39,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 222
Kantoni Neuilly-Saint-Front – harta_foto

Kantoni Neuilly-Saint-Front (frëngjisht: Canton de Neuilly-Saint-Front) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuilly-Saint-Front. Ka sipërfaqe 260.06km2 dhe popullsi 10336 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuilly-Saint-Front aktualisht përbëhet nga 33 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]