Kantoni Saint-Quentin-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Quentin-Centre
Canton de Saint-Quentin-Centre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Saint-Quentin
Kryeqëndra Saint-Quentin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 7,52 km2
Popullsia 19.669 banorë 2009
Dendësia 2.615,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 228
Kantoni Saint-Quentin-Centre – harta_foto

Kantoni Saint-Quentin-Centre (frëngjisht: Canton de Saint-Quentin-Centre) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Quentin. Ka sipërfaqe 7.52km2 dhe popullsi 19669 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Quentin-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]