Kantoni Tergnier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tergnier
Canton de Tergnier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra Tergnier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 36,07 km2
Popullsia 17.871 banorë 2009
Dendësia 495,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 242
Kantoni Tergnier – harta_foto

Kantoni Tergnier (frëngjisht: Canton de Tergnier) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tergnier. Ka sipërfaqe 36.07km2 dhe popullsi 17871 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tergnier aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]