Kantoni Hirson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Hirson
Canton de Hirson
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Hirson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,33 km2
Popullsia 18.942 banorë 2009
Dendësia 98,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 217
Kantoni Hirson – harta_foto

Kantoni Hirson (frëngjisht: Canton d'Hirson) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hirson. Ka sipërfaqe 192.33km2 dhe popullsi 18942 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Hirson aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]