Kantoni La Capelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Capelle
Canton de La Capelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Capelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,68 km2
Popullsia 8.071 banorë 2009
Dendësia 41,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 205
Kantoni La Capelle – harta_foto

Kantoni La Capelle (frëngjisht: Canton de La Capelle) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Capelle. Ka sipërfaqe 192.68km2 dhe popullsi 8071 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Capelle aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]