Kantoni Soissons-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Soissons-Nord
Canton de Soissons-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Soissons
Kryeqëndra Soissons
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 68,88 km2
Popullsia 21.816 banorë 2009
Dendësia 316,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 231
Kantoni Soissons-Nord – harta_foto

Kantoni Soissons-Nord (frëngjisht: Canton de Soissons-Nord) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soissons. Ka sipërfaqe 68.88km2 dhe popullsi 21816 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Soissons-Nord aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]