Kantoni Rozoy-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rozoy-sur-Serre
Canton de Rozoy-sur-Serre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra Rozoy-sur-Serre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 257,17 km2
Popullsia 7.537 banorë 2009
Dendësia 29,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 226
Kantoni Rozoy-sur-Serre – harta_foto

Kantoni Rozoy-sur-Serre (frëngjisht: Canton de Rozoy-sur-Serre) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rozoy-sur-Serre. Ka sipërfaqe 257.17km2 dhe popullsi 7537 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rozoy-sur-Serre aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]