Kantoni Saint-Quentin-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Quentin-Sud
Canton de Saint-Quentin-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Saint-Quentin
Kryeqëndra Saint-Quentin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 45,52 km2
Popullsia 26.707 banorë 2009
Dendësia 586,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 240
Kantoni Saint-Quentin-Sud – harta_foto

Kantoni Saint-Quentin-Sud (frëngjisht: Canton de Saint-Quentin-Sud) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Quentin. Ka sipërfaqe 45.52km2 dhe popullsi 26707 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Quentin-Sud aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]