Kantoni Guise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guise
Canton de Guise
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Guise
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,38 km2
Popullsia 10.817 banorë 2009
Dendësia 56,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 216
Kantoni Guise – harta_foto

Kantoni Guise (frëngjisht: Canton de Guise) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guise. Ka sipërfaqe 192.38km2 dhe popullsi 10817 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guise aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]