Kantoni Sains-Richaumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sains-Richaumont
Canton de Sains-Richaumont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Sains-Richaumont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171,88 km2
Popullsia 4.420 banorë 2009
Dendësia 25,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 227
Kantoni Sains-Richaumont – harta_foto

Kantoni Sains-Richaumont (frëngjisht: Canton de Sains-Richaumont) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sains-Richaumont. Ka sipërfaqe 171.88km2 dhe popullsi 4420 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sains-Richaumont aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]