Kantoni Coucy-le-Château-Auffrique

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Coucy-le-Château-Auffrique
Canton de Coucy-le-Château-Auffrique
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra Coucy-le-Château-Auffrique
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 244,58 km2
Popullsia 11.814 banorë 2009
Dendësia 48,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 211
Kantoni Coucy-le-Château-Auffrique – harta_foto

Kantoni Coucy-le-Château-Auffrique (frëngjisht: Canton de Coucy-le-Château-Auffrique) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Coucy-le-Château-Auffrique. Ka sipërfaqe 244.58km2 dhe popullsi 11814 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coucy-le-Château-Auffrique aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]