Kantoni Saint-Quentin-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Quentin-Nord
Canton de Saint-Quentin-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Saint-Quentin
Kryeqëndra Saint-Quentin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 83,78 km2
Popullsia 24.322 banorë 2009
Dendësia 290,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 239
Kantoni Saint-Quentin-Nord – harta_foto

Kantoni Saint-Quentin-Nord (frëngjisht: Canton de Saint-Quentin-Nord) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Quentin. Ka sipërfaqe 83.78km2 dhe popullsi 24322 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Quentin-Nord aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]