Kantoni Crécy-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Crécy-sur-Serre
Canton de Crécy-sur-Serre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra Crécy-sur-Serre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 193,88 km2
Popullsia 8.190 banorë 2009
Dendësia 42,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 213
Kantoni Crécy-sur-Serre – harta_foto

Kantoni Crécy-sur-Serre (frëngjisht: Canton de Crécy-sur-Serre) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Crécy-sur-Serre. Ka sipërfaqe 193.88km2 dhe popullsi 8190 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Crécy-sur-Serre aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]